Rajamängud algavad juba 2. mail

Benno Maaring / 13. aprill 2016

2. maist saab alguse Otepää golfiklubi läbi terve suve kestev matchplay võistlushooaeg. Matchplay ehk rajamäng on põnev võistlusformaat, kus ei võistelda punktide ega löökide, vaid raja võidu peale. Mängu võitja selgub üks-ühe vastu võistluses kui ühe mängija eduseis on suurem kui jääb radu lõpuni mängida. Matchplay võlu seisneb vahetus võistluses vastasega, kus mängu tulemust ei pruugi rikkuda ka triple-bogey või suurem number, kui sinu vastane teeb veel rohkem lööke. Samas ei pruugi ka par olla piisav raja võiduks, kui vastane lõpetab raja birdiega. Kuigi HCP selles mängus ei arvestata, juhtub sageli, et kõrgema HCP- ga mängija võib võita endast arvatavalt tugevamat mängijat.

Algaval hooajal mängime Otepää Golfiklubis rajamänge kolmes erinevas võistlusklassis. Klubi matchplay meister selgub nii meeste kui naiste klassis 32 madalama HCP-ga mängija hulgast. Uuendusena on kavas Avatud Matchplay liiga, mis on mõeldud golfaritele HCP-ga alates 17,5 ja edasi. Avatud Matchplay liiga annab võimaluse konkureerida sarnase tasemega mängijatel põnevas võistlusformaadis teadmisega, et kõik vastased on võidetavad. Kaks paremat tagavad endale koha järgmise aasta meistrivõistlustele tugevamate mängijate grupis. Võistlusjuhend on nähtav SIIN.

Et kõik mängijad saaksid mängida vähemalt kaks mängu, toimub OGK matchplay turniir  kahe miinuse süsteemis. Mängijad asetatakse tabelisse HCP järgi, kus avaringis kohtub 1 asetusega mängija 32-ga, 2 asetusega mängija 31-ga jne. Kaotaja langeb miinusringi, kus teise kaotuse korral on võistlus lõppenud, samas võitudega miinusringis on võimalus jõuda ka finaalmängudeni. Meeste võistlusjuhend on nähtav SIIN. Naiste võistlusjuhend on nähtav SIIN.

Igaks ringiks on aega kaks nädalat, mille jooksul tuleb vastasega leppida kokku mänguaeg ja ring ära mängida. Mängu lõpus märgitakse tulemus turniiritabelisse, mis on nähtav nii klubi seinal kui kodulehel. 4 parema hulka jõudnute vahel toimuvad poolfinaalid ja finaalid 7. augustil. Võitjaid autasustatakse   samaaegselt  klubi löögimängu meistrivõistluste autasustamisega. 

Pane end kirja Golfboxis või teavita registreerumissoovist  klubi sekretäri hiljemalt  30. aprilliks ja tee oma võistlushooaeg põnevaks.