Infokiri 22.04.2015

Ursula Muts / 12. oktoober 2015

           

Golfihooaeg sai võimsa alguse

Porsche Tallinna keskuses juhatas EGL eile pressikonverentsiga sisse algava golfihooaja 2015. Meedia huvi ürituse vastu oli suur, sest kohal olid kõik kolm telekanalit ETV, TV3 ja Kanal2 ja juhtivad meediväljaanded Postimees, Eesti Päevaleht, Õhtuleht ja ajakiri Golf. Loodame, et Eesti koondis ja Eesti golf tervikuna annavad terve aasta vältel põhjust olla jätkuvalt meedia huviorbiidis.
  EGCC tegevjuht Hanno Kross ja Auto 100 AS juhatuse liige Jussi Pärnpuu allkirjastasid Eesti löögimängu meistrivõistluste peasponosrlepingu. Aasta tippvõistlus toimub ajavahemikus 28. – 30.augustil Jõelähtmel. Tiitlit läheb kaitsma Egeti Liiv, kes osales ka eilsel pressikonverentsil. Kohal olid ka Eesti koondise mängijad Sander Aadussaar ja Martin Järve. Mehed rääkisid oma eesmärkidest ja hooaja ettevalmistusest, mis jaanuarist aprillini toimus Hispaanias Gecko Golfi Akadeemias. Esimest korda said mängijad terve talve läbi valmistuda väljas golfiväljakutel. Koondise treenerid Enrico Villo ja Egert Põldma andsid omapoolse ülevaate, kuidas parandada mängu ja jõuda arengus sammu võrra edasi.   Pressikonverentsil osales ka Eesti ainus profimängija Mark Suursalu, tema valmistus hooajaks USA-s ja rääkis oma plaanidest, võimalustest ja võistlustest profimaailmas.   Eesti Golfi Liit ja TV3 sõlmisid juba talvel lepingu, mille järgi alustab 1.maist “Seitsmestes uudistes” golfirubriik. Golfiuudised hakkavad eetris olema igal reedel kell 19.30 kuni septembri lõpuni.   On põhjust arvata, et seekordne hooaeg tuleb huvitav ja murranguline Eesti golfimaailmas.   Marko Kaljuveer Eesti Golfi Liidu president marko@golf.ee   TV3′le Marko Kaljuveer “Golf on rahvasport” SIIN

TV3′le Mark Suursalu: “Tahan jõuda Olümpiale” SIIN

TV3 Seitsmesed Uudised  SIIN

Vaadake eilse pressikonverentsi pilte: SIIN

Artikkel pärit EGL kodulehelt

Hooaja Avavõistlus 2015

Kõik golfimängijad on oodatud Otepääle mängima alanud hooaja Otepää Golfiklubi Avavõistlust!
Käesoleval aastal jätkame head traditsiooni alustada hooaega võistlusvormiga scramble/paarismäng, kus mõlemad mängijad sooritavad avalöögi ja valivad palli millega jätkatakse mängu.Valitud palli asukohast sooritavad taas mõlemad mängijad löögi jne.kuni pall on augus.

Täpsema juhendi leiate siit.

Registreerimise info:
  • registreerimise tähtaeg on teisipäev 07.05.2015 kell 22.00, hiljem registreerumisel lisandub tasu 10 eurot mängija kohta
  • stardinimekiri avaldatakse 08.05.2015 hiljemalt kell 12.00
  • registreerimine klubi sekteräri telefonil 372 59 12 8080 või e-maili teel ursula@ogk.ee
  • registreerimisel palume teatada võistlusklass ning ees- ja perekonnanimi
  • Kui ei leia võistkonnakaaslast, siis palun küsige abi klubi sekretärilt
  • soovi korral saate registreeruda ka golfboksis - Hooaja Avavõistlus 2015 registreerimine
Noppeid viimase juhatuse koosoleku protkollist
Laste- ja noortetöö rahastamine Käesoleval aastal planeerib Noortetoimkond (Cliona Dalberg, Eeva Peedimaa) keskenduda aastal 2014 trennides käinud lastele ning panna nad rohkem harjutama – luua preemiaprogramm tublimatele ning hakata osa võtma juuniorite võistlustest üle Eesti. Noortegolfi projektis osalevad lapsed võiks kaasa lüüa Tule Rajale võistlussarjas.
Premia etapp Otepää väljakul jääb toimumata, kuna osapooled ei saanud kokkuleppele. Tuleb üritada noored viia sama sarja teistele etappidele teistel väljakutel. 

Edetabel 2015
Aastatel 2010-2014 kasutusel olnud Edetabeli sari on end ammendud. Tagasisidet on saadud ka kahel viimasel aastal klubiliikmetelt. Seni kehtinud Edetabelit enam läbi ei viida.

EGL toimkondadesse osalejad
Tulenevalt EGL viimasel üldkoosolekul tehtud põhikirja muudatustest, on vajalik teha muudatused EGL toimkondades osalejate osas ning nimetada juurde uusi inimesi uutesse toimkondadesse. 
OGK nimetas toimkondadesse järgmised inimesed kompetentsi alusel:
Seeniorite toimkond – Villu Maamägi
Naiste toimkond – Lea Schmidt
Noorte toimkond – Cliona Dalberg
Saavutusspordi toimkond – Kristo Tullus
Reeglite ja HCP komitee – Lembit Dalberg
Mid-amatööride toimkond – Martti Martin
Arengutoimkond – Toomas Murulo esimeseks koosolekuks, v-b ka edaspidi.
Toimkondades olemine tähendab reaalset vabatahtlikku tööd EGLi eesmärkide elluviimiseks.

Terve koosoleku protokolli leiate siit. Hoidke ka edaspidi silm peal juhatuse tegemistel kodulehel olevatest protokollidest. Sealt leiab kõik protokollid alates aastast 2009. 
Uued klubiliikmed
Hea meel on tervitada uusi klubiliikmeid:
Remo Allikas
Andres Koern
Rainer Jõemets
HIO
Meie klubiliige ja hea sõber Toomas Kull tegi 10. aprillil Jõelähtme Golfiväljakul Hole in One (stone, 3. rada, valged tiid, 155 m, raud 6, titlest Pro v).


 
Klubiliikmete osavõtt teiste väljakute võistlustest
Kui Otepää alles seab golfikeppe ritta oma võistlushooaja tarbeks, siis teistes klubides on esimesed võistlused juba peetud. Ja ega meie golfarid ju mallanud ka oodata, vaid tormasid ikka kõik kohale ning mis seal öelda, tegid ka auhinnalaua juures puhta töö. 
EGCC-s Jõelähtmel toimus 12.aprillil võistlus EGCC Links Masters by DELUX 2015, millest võttis osa arvestatav hulk OGK liikmeid. Auhinnalaua juurde oli asja järgmistel klubiliikmetel: Võistlusklassis Mehed HCP 0-9,4 saavutas esikoha tulemusega 82 lööki Martti Martin, teiseks jäi Kristo Tullus napi ühe löögi kaotusega, ehk siis 83 löögiga. Võistlusklassis HCP 9,5-18,4 tuli Eero Soosaar hcp-löögimängus tulemusega 69 lööki esimesele kohale. Palju õnne neile!

Benno Maaringu, Hannes Priksi, Andres Kulbini, Toomas Tamme, Eero Veisneri, Lea Schmidti, Juhan Peedimaa, Raul Koni Eva Peedimaa, Indro Koniku ja Tõnu Tsernanti tulemused jäid tagasihoidlikumateks. Nende parematest päevadest kuuleme-näeme ehk juba hooaja vältel.

Täpsemalt näete tulemusi siit.
Teised uudised ja teated

See aasta tuleb Eesti golfis uutmoodi – peatselt on algamas mid-amatööridele mõeldud võistlussari, mis pakub mõõduvõtmiseks võimalust neljal korral neljal erineval väljakul ning mille käigus selgitatakse välja ka mid-amatööride vanuseklassi Eesti meister! Mängitakse löögimängu ja hcp löögimängu ning oodatud on kõik naised, hcp-ga 0-36 ja mehed, hcp-ga 0-24, vanuses alates 30. eluaastast.

Siinkohal on MTÜ-l MidAm Estonia heameel kutsuda kõiki esimesele MidAm Tour´i osavõistlusele, mis toimub juba sel kuul 25. aprillil 2015 EGCC Stone Course´l. Registreerimine võistlusele on avatud ning seda saab teha MidAm Estonia kodulehel asuva golfbox´i kaudu.

Täiendavate küsimuste korral võtke julgelt ühendust kodulehe kaudu või saatke küsimus aadressil info@midamgolf.ee.

Kontaktid:
Tarko Tuisk
Tegevjuht
Tel. 5082682

Katre Kõvast
Naiste poole juht
Tel: 511 5004

MTÜ MidAm Golf Estonia tegevjuht   MTÜ MidAm Golf Estonia
Tondi 84, Tallinn 11316E – mail: info@midamgolf.ee
Web: midamgolf.ee

Horvaatia kutsub võistlema

Dear golf friends!

Croatian Golf Association is organizing 23. Croatian International Amateur Championship for Men and Ladies, in Zagreb, 18-21 of June, 2015.

You can find the Championship writ attached. Please note that our Championship is part of the WAGR; thus accordingly, participation in the event carries WAGR points.

Additionally, you will find attached the list of hotels (our partner HUP Zagreb) for the accomodation needs during the Championship.
If deciding to stay in one of the hotels, inform the staff about your participation at the Croatian International Amateur Championship as you will receive lower rates than usual.

We are looking forward to your response and seeing you compete in our event.

Feel free to contact us for any additional information.

 

Kind regards

HRVATSKI GOLF SAVEZ
CROATIAN GOLF ASSOCIATION

Trg Krešimira Ćosića 11
10000 Zagreb HR

Tel: +385 1 3091 035
Gsm: +385 98 5778 67
www.golfportal.hr
milena.dragisic@golfportal.hr

 

HGS 2015 – ACCOMMODATION I.A. Championship

HGS 2015-Croatian International Amateur Championship

 

Ülevaade Greenkeeperite infopäevast

Tunnistagem endale, et ilma suurepäraste ja hästi hooldatud golfiväljakuteta oleks golfi ülimalt raske mängida. Iga golfar teab, kui tähtis on greenkeeperite töö ja mida see tähendab.

  

Kui Valgeranna golfihoones toimus Eesti Greenkeeperite Ühenduse poolt kokku kutsutud “Greenkeeperite infopäev,  siis oli meeldiv näha, et huvi infopäeva vastu oli suur. Kohale tuldi üle Eesti, rahvusvahelist värvi andsid FEGGA e Euroopa Greenkeeperite Ühenduse tegevjuht Dean Cleaver Suurbritanniast ja Austria Greenkeeperite Ühingu president Alex Höfinger.

Mõlemad väliskülalised rõhutasid koolituse vajadust, sest kui tahad olla oma valdkonna proff, pead ennast pidevalt arendama.

Symbio tegevjuht Martin Ward Suurbritanniast esines teemal – “ Mis toimub muru all ehk mulla mikrobioloogia olulisus”.

Eesti ühenduse juhi Kristel Mülle- Vaiki ‘i Niitvälja Golfist sõnul on täna Eestis greenekeepereid 50 – 60 ringis ja ühenduse eesmärgiks on greenkeepingu valdkonna arendamine, omavahelise suhtluse edendamine ja kogemuste vahetamine. Väga tähtsaks peetakse koostööd rahvusvaheliste greenkeeperite organisatsioonidega.

EGGA-sse on koondunud 23 riiki, Eesti nende hulgas.

Luua Metsanduskooli õppeosakonna juhataja kt Raili Laas andis teada, et praegu käib töö selle nimel, et alates sügisest saaks alustada greenkeeperite koolitusega. Vaja on välja töötada kutsestandard.

Greenkeeperi näol on tegemist oskustöötajaga, kelle põhilised tööd on murupindade hooldamine ning väljaku remont ja uuendamisega seotud tööd.

Õppekavas oleksid esmaabi, karjääri planeerimine, golfimängu alused, mänguraja rajamine ja hooldamine, keskkonnahoid ja maastiku hooldamine, masinate ja seadmete kasutamine ja hooldamine, erialane võõrkeel ja valikained.

Õppetöö algab novembris, kui golfihooaeg on läbi ja kestaks märtsini. Õppimine oleks tasuta.

Jääb loota, et need plaanid ka täituksid.

Järgmine kord kogunevad Eesti greenkeeperid sügisel.