NÄDALAINFO 27.08 - 02.09

Ursula Muts / 28. august 2012

Kõigepealt eelmise nädala sündmustest, kus meie golfarid siin-seal tegutsesid.

Suurim ja tähtsaim golfiüritus oli kindlasti Niitväljal 24.-26.08, kus said kokku üle Eesti parimad golfarid, ehk siis Eesti Meistrivõistlused 2012. Toimus nii klubidevaheline kui ka indiviuaalne võistlus.  Otepäält võtsid osa kaks meeskonda ning üks naiskond.
Otepää meeste esindusvõistkond koosseisus Peter Van Buuren, Indrek Visnapuu, Kristo Tullus saavutasid kahe päeva tulemuseks +33 ning jäid neljandale kohale, jäädes kolmandast kohast nelja löögi kaugusele. Võitjaks tuli Niitvälja I, teiseks Valgeranna meeskond. Teine võistkond (Juhan Kolk, Martti Martin, Priit Visnapuu) jäid kümnendale kohale tulemusega +75.

Kolmanda koha saavutas Naiskond koosseisus Cliona Dalberg, Alice Andressoo, Kadi Hilpus Meldrum ning tulemuseks +45. Esikoht läks Niitvälja I ja teine koht Niitvälja II naiskonnale.

Individuaalses arvestuses saavutas parima koha Kadi Hilpus Meldrum, kes tulemusega +33 on kolmas naine Eestis! Ettepoole temast jäid veel kaks Niitvälja naist, esimene Annika Meos, teine Merlin Palm. Meeste parimana oli Peter Van Buuren +26-ga kümnendal kohal ning Indrek Visnapuu +32-ga 15. ning teised juba tagapool.

26.augustil toimus Otepääl Tule Rajale Finaal, mis oli väga meeleolukas ning pakkus palju naudingut nii osalejatele endile kui kaasaelajatele. Tule Rajale on võistlussari, mis toimus kogu suve jooksul ning lõppes eile finaaliga. Sarjast võttis osa kokku 49 võistlejat, kellest 40 olid ülekaalukalt 54-ga alustajad. Sarja lõpuks jäid vaid üksikud veel 54 peale. 11 golfarit jõudsid ka HCP 36 või allapoole. Finaalist võttis osa 32 sarjas osalenut. Nagu osavõistlustegi, tehti ka finaalis väga muljet avaldavaid tulemusi - 14 meest ja naist said 36 või enam punkti. Järgnevalt aga tulemused selliselt, kuidas neid eile välja hõigati.
Esmalt Finaali võitjad.
Selleks, et saada esikohta, ei piisanud 46.punktist, nagu seda suutis saavutada Andrei Šarsov Suuresta Golfiklubist, vaid tuli saada 48 punkti. Esikoha pälvis sellega Karel Saarna. Karel ei ole endale küll veel klubi valinud, kuid loodame, et temast saab suurepärane Otepää Golfiklubi liige! Naistest pälvis esikoha Katrin Reimand 39 punktiga. Finaalis oli ka üks erivõistlus - lähemale lipule, mille pälvis Martti Lilleorg.
Auhinnatud said ka aktiivsemad sarjast osavõtjad. Kõigist kaheksast osavõistlusest ning ka finaalist võtsid osa neli golfarit. Auhinnatud said Andrei Šarsov, kellele kapten Mati Laurson andis omalt poolt ka eriauhinna, kuna Andrei käis iga kahe nädala tagant kolmapäeviti Tallinnast Otepääle võistlemas. Teised, kes samuti kõik võistlused kohal olid, olid Paavo Uibopuu ning Martti Lilleorg. Priit Visnapuu tagasihoidliku mentorina jättis end välja hõikamata.

Parima 9-raja tulemuse kogu sarja peale tegi naistest Ines Nigul - 28 puntki ning meestest Marko Muts, samuti 28 punkti.

III Ines Nigul, kokku 101 punkti
Teine koht selgus alles peale seda, kui üle olid vaadatud ka järgmised 9-raja tulemused, mis esialgu tabelisse ei pääsenud. Ka see oli naistel võrdne - mõlemal 14, järgmine tulemus oli otsustav.